Spoty reklamowe – skuteczna promocja firmy

Jeśli przeglądasz internet, a w szczególności portale społecznościowe, czy popularny serwis YouTube, oglądasz telewizje bądź po prostu żyjesz w dużym mieście w którym jesteś otoczony przez telebimy, z pewnością wiele razy natknąłeś się na spoty reklamowe. Spotykamy je na każdym kroku, jednak uwagę zwracamy tylko na nieliczne. Jako agencja reklamowa z wieloletnim doświadczeniem doskonale wiemy jak wdać się w zasługi odbiorców i sprawić, by Twoja reklama nie pozostała im obojętna.

Jeśli chcesz aby Twój spot był skuteczny musisz zadać sobie pytanie – kto jest docelowym odbiorcą? Kogo ma zainteresować? Wykonanie reklamy która zaciekawi każdego jest niewykonalne, dlatego musisz mieć wiedzę odnośnie charakterystyki grupy klientów, którą posiadasz. Dopiero wtedy będziemy mogli doradzić Ci co zrobić, aby trafić do podobnych. Pamiętaj – dobrze przemyślany plan jest niezbędną podstawą do działania.

Spoty reklamowe w internecie

W miarę upływu lat, rola reklamy internetowej wzrasta. Dziś, dobrze wykonany spot reklamowy rozpromowany na portalu społecznościowym potrafi przynieść efekty równie zadowalające, a nawet i lepsze niż reklama w innych środkach masowego przekazu. Dzięki narzędziom nanotargetingowym będziesz mógł wybrać do jakiej grupy docelowej ma trafić Twój spot. W ten sposób zminimalizujesz ilość bezużytecznych wyświetleń, które i tak nie mają szans wygenerować późniejszej korzyści. Telewizja, czy radio nie oferują takich możliwości – umożliwiają wyłącznie wybranie interesującej Cię stacji oraz godzin odtwarzania.

Każda reklama, o ile jest dobrze przemyślana, w jakiś sposób wpływa pozytywnie na wizerunek Twojej firmy, dzieje się to jednak w bardzo różny sposób. Spoty mogą skłaniać do przemyśleń, bawić, inspirować, czy też po prostu prezentować markę. W przypadku mediów społecznościowych tego typu animacje trwają zazwyczaj 15 sekund, 30 sekund lub minutę. Wszystko zależy od tego jak wiele chcesz nim przekazać. Główny cel jest jednak jeden – przyciągnąć uwagę odbiorcy i sprawić, że mimo wszechogarniających go reklam, z jakiegoś powodu ta jedna go zainteresuje i będzie chciał obejrzeć ją do końca. Wiemy jak tego dokonać.

Kilkusekundowe spoty sponsorskie

Spoty sponsorskie różnią się nieco od pozostałych – nie pozostawiają zbyt dużego pola do manewrowania jeśli chodzi o inspirujący przekaz. To zazwyczaj około ośmiosekundowe prezentacje podczas których nie ma zbyt wiele czasu na udziwnienia. Taki spot musi być dosyć mocno okrojony, co jednak nie wyklucza tego, iż można go przygotować w ciekawy sposób. Często widuje się je podczas meczów, wydarzeń sportowych, a także przed rozpoczęciem programów telewizyjnych.

Zostałeś sponsorem lokalnej drużyny koszykówki? Bardzo możliwe, że nasze usługi okażą się dla Ciebie bardzo pomocne. Chcesz wykupić miejsce reklamowe na Warszawskim telebimie? Przygotujemy dla Ciebie spot, który z pewnością zostanie doceniony! Zacząłeś sponsorować program telewizyjny i otrzymałeś kilka sekund przed każdą jego emisją? Zaprezentujemy Twoją markę. Przedstaw nam swoje wymagania i zapytaj o cenę.

Koszt spota promocyjnego

Ile będzie kosztował Cię spot reklamowy? To pytanie jest dużo bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Wszystko jest uzależnione od tego jak długo ma on trwać i co ma się na nim znaleźć. Im bardziej skomplikowany będzie przekaz, tym trudniej będzie przedstawić go profesjonalnie, a więc animator będzie musiał poświęcić na niego więcej czasu.

Czy będzie to reklama przystosowana do wykorzystania na facebooku, w telewizji, czy na mieście – to do jakich celów jej użyjesz zależy wyłącznie od Ciebie. Nam wystarczą informacje odnośnie rozdzielczości filmu. Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z wysokim zaangażowaniem. Z branżą reklamową jesteśmy ściśle związani od ponad dziesięciu lat, możesz więc na nas liczyć. Oto jeden z przykładowych spotów.